II Powiatowy Konkurs Biblioteczno – Literacki „MOJA BIBLIOTEKA”

Miło jest nam poinformować, iż nasza uczennica WERONIKA CHUDY z kl. V zajęła III miejsce w II Powiatowym Konkursie Biblioteczno – Literackim „MOJA BIBLIOTEKA” zorganizowanym pod honorowym patronatem Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich – Oddział w Częstochowie przez Szkołę Podstawową nr 24 w Częstochowie.

Głównym celem konkursu było zainspirowanie dzieci i młodzieży do twórczości literackiej i doskonalenie ich kompetencji językowych, szczególnie w kwestii pisania tradycyjnego listu oraz uwrażliwienie uczniów na piękno tej zanikającej powoli formy wypowiedzi. Konkurs miał za zadanie ukazać twórczą aktywność uczniów jako źródła osobistej satysfakcji. Dał on możliwość odniesienia się do literatury i ulubionych książek, a co za tym idzie, bohaterów literackich. Konkurs był też okazją do wykazania się oryginalnością stylu i języka.

Serdecznie gratulujemy WERONICE i życzymy dalszych sukcesów literackich.

Katarzyna Stajner