• Święto Edukacji Narodowej

• "Jestem nie po to, aby mnie kochali i podziwiali,
    ale po to, abym ja działał i kochał"

Janusz Korczak

Święto Edukacji Narodowej obchodzono w naszej szkole bardzo uroczyście. Dnia 14 października o godz. 10.00 na sali gimnastycznej zebrali się zaproszeni goście, emerytowani i obecni nauczyciele, uczniowie, przedszkolaki oraz rodzice.  Część oficjalna rozpoczęła się od przemówienia pani dyrektor - Edyty Pawlak, która złożyła serdeczne podziękowania i życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi.

Następnie głos zabrali zaproszeni goście: wicewójt Magdalena Jarosz-Wawrzyńczak, radny Jacek Badora i przewodniczący Rady Gminy Stanisław Górniak.

Kolejnym punktem były gratulacje dla nagrodzonych nauczycielei i pracowników obsługi.

Po części oficjalnej głos oddano pierwszoklasistom, którzy pod czujnym okiem wychowawczyni - pani Magdaleny Zacharjasz musieli wykazać się umiejętnościami śpiewu, wiedzy, sprytu i deklamacji. Gdy uznano, że można dopuścić ich do grona uczniowskiego, przystąpiono do uroczystego ślubowania na sztandar szkoły.

Następnie pani dyrektor dokonała tradycyjnego pasowania na ucznia symbolicznym ołówkiem.

W kolejnej części uroczystości uczniowie klasy VI przedstawili program artystyczny, w którym poprzez słowo, śpiew i taniec wyrazili swoją wdzięczność wobec nauczycieli. Impreza zwieńczona została wręczeniem symbolicznych róż wszystkim pracownikom oświaty.