• Dzień Promocji Zdrowia

•       Od zarania dziejów zdrowie było najwyższą wartością o jaką zabiegał człowiek. O tym jak o zdrowie należy dbać, jak je pielęgnować przypominamy podczas Dnia Promocji Zdrowia . Jak co roku uczniowie wszystkich klas przygotowują się do tego dnia bardzo sumiennie...

Organizacja tego dnia jest podzielona na kilka etapów.  Oprócz części informacyjnej w której utrwalamy  sobie wszystkie zasady zdrowego odżywiania, zdrowego trybu życia wraz z zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, uczestniczymy w „Festiwalu kulinarnym”. Podczas tego wydarzenia uczniowie pod okiem wychowawców przygotowują kanapki, sałatki, ciasteczka, koktajle, napoje, oczywiście wszystko zgodnie z zasadami zdrowego żywienia. Podczas tych przygotowań powstają prawdziwe dzieła sztuki, często  zaskakujące smakiem i kompozycją składników. Wszystkie dania są oczywiście pięknie i estetycznie podane co zachęca do ich zjedzenia. Po kulinarnej uczcie nie zapominamy o odpowiedniej dawce ruchu. Wszyscy uczestniczą w zajęciach przy muzyce, prowadzonych na świeżym powietrzu. Po solidnej rozgrzewce rozgrywamy mecze pomiędzy reprezentacjami klas, w duchu prawdziwej sportowej rywalizacji, w pogodnej i życzliwej atmosferze.

Podstawowym i niezbędnym warunkiem podejmowania przez dzieci zachowań prozdrowotnych, jest przekazanie im wiedzy na temat zdrowia i jego uwarunkowań. Oprócz tego, warunkiem sukcesu w zakresie działań promujących zdrowie wśród dzieci i młodzieży, jest ich odpowiednia motywacja, poparta dobrym przykładem, oraz zachęta do podejmowania inicjatyw prozdrowotnych. Dzień Promocji Zdrowia w naszej szkole jest właśnie takim pozytywnym przykładem i dowodem na to, że o zdrowie należy dbać, bo jest najważniejsze.