Aktualności

Wycieczka klas I – III

Czytaj więcej o: Wycieczka klas I – III

          19 czerwca 2026 roku uczniowie klas I-III naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Funzeum w Gliwicach oraz Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek w Radzionkowie.

          Pierwszym punktem programu było Funzeum Centrum Dziecięcej Wyobraźni w Gliwicach – nowoczesne centrum edukacyjne, które w ciekawy sposób łączy naukę z zabawą. Uczniowie zwiedzali interaktywne wystawy poświęcone światłu i kolorom, poznawali różne zjawiska optyczne oraz mogli samodzielnie wykonać doświadczenia…

Czytaj więcej „Wycieczka klas I – III”

Warsztaty plecenia wianków

Czytaj więcej o: Warsztaty plecenia wianków

           W dniu 19.06 2026r. mieliśmy okazję gościć w przedszkolu panią Magdalenę Kuroń – mamę Hani z grupy młodszej, która ze swoją starszą córką zorganizowała warsztaty plecenia wianków. Dzięki ich wizycie przedszkolaki poznały techniki wiązania i układania kompozycji kwiatowych, samodzielnie dobierały i używały zielonych gałązek ziół, świeżych lub suszonych kwiatów.

          Na warsztatach przedszkolaki z grupy młodszej mieli okazję dowiedzieć się jak krok po kroku zrobić wianek, doskonalić zdolności motoryczne i manualne, a także poznać nazwy gatunków roślin.

Czytaj więcej „Warsztaty plecenia wianków”

Trzydniowa wycieczka do Trójmiasta

Czytaj więcej o: Trzydniowa wycieczka do Trójmiasta

          W dniach 15–17 czerwca 2026 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Rększowicach uczestniczyli w trzydniowej wycieczce do Trójmiasta i Torunia. Wyjazd był doskonałą okazją do poznania historii, kultury i zabytków Polski, a także do integracji i wspólnego spędzenia czasu.

          Pierwszego dnia uczestnicy odwiedzili Zamek w Malborku – największą ceglaną twierdzę w Europie i jeden z najcenniejszych zabytków średniowiecznej architektury. Podczas zwiedzania uczniowie przeszli słynną Zieloną Trasą, która prowadzi przez najciekawsze części zamkowego kompleksu. Poznali historię zakonu krzyżackiego, obejrzeli zabytkowe komnaty, dziedzińce oraz liczne eksponaty muzealne. Wizyta w Malborku była niezwykle interesującą lekcją historii i pozwoliła uczestnikom przenieść się w czasy średniowiecza.

Czytaj więcej „Trzydniowa wycieczka do Trójmiasta”

Konkurs Językowo – Plastyczny ,,Pozdrowienia z Europy”

          Z ogromną radością informujemy, że uczeń klasy VII – Krzysztof Klama zdobył I miejsce w II Międzypowiatowym Konkursie Językowo – Plastycznym ,,Pozdrowienia z Europy” pod honorowym  patronatem Dyrektora Delegatury w Częstochowie  Kuratorium Oświaty w Katowicach.

         Zadaniem uczniów było wykonanie pocztówki z pozdrowieniami w języku angielskim lub niemieckim. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klasy VII i VIII.

Czytaj więcej „Konkurs Językowo – Plastyczny ,,Pozdrowienia z Europy””

Ogólnopolski Konkurs „Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej”

Czytaj więcej o: Ogólnopolski Konkurs „Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej”

          Dnia 17 czerwca w naszej szkole odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczestnikom Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł edukacji wczesnoszkolnej”.  Konkurs ten miał na celu rozwijanie zainteresowań uczniów, poszerzanie ich wiedzy oraz motywowanie do osiągania jak najlepszych wyników w nauce.

          W konkursie wzięli uczniowie klas I-III, którzy z zaangażowaniem przystąpili do rozwiązywania zadań konkursowych. Uczestnicy mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności, rywalizując z rówieśnikami z całej Polski.

          P.o. dyrektora szkoły pani Marzena Zasuń pogratulowała wszystkim uczestnikom oraz podkreśliła znaczenie systematycznej pracy i rozwijania swoich pasji. Następnie wręczono dyplomy i nagrody uczniom, którzy osiągnęli wysokie wyniki. Szczególne gratulacje skierowano do laureatów konkursu, którzy uzyskali najlepsze rezultaty i otrzymali wyróżnienia.

Czytaj więcej „Ogólnopolski Konkurs „Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej””

Turniej „Dwa Ognie”

Czytaj więcej o: Turniej „Dwa Ognie”

          W dniu 16 czerwca 2026r. odbyły się Gminne Zawody w „Dwa Ognie” o Puchar Wójta Gminy Konopiska. Ich organizatorem był Zespół Szkolno-Przedszkolny im. M. Kopernika w Hutkach we współpracy z Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Konopiskach.

          W turnieju wzięła udział również reprezentacja z naszej placówki. Uczniowie zajęli IV miejsce. Gratulujemy!

Czytaj więcej „Turniej „Dwa Ognie””

Program edukacyjny „Ratujemy i uczymy ratować”

Czytaj więcej o: Program edukacyjny „Ratujemy i uczymy ratować”

          W dniach 9 i 16 czerwca 2026r. w klasach I-III odbyły się zajęcia prowadzone przez higienistkę szkolną dotyczące zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Celem spotkania było przypomnienie podstawowych zasad postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia oraz doskonalenie praktycznych umiejętności uczniów.
          Na początku zajęć higienistka przypomniała najważniejsze zasady bezpieczeństwa podczas udzielania pierwszej pomocy. Omówione zostały kolejne etapy postępowania z osobą poszkodowaną, takie jak ocena stanu poszkodowanego, sprawdzenie przytomności i oddechu oraz wezwanie odpowiednich służb ratunkowych pod numerem alarmowym 112.

Czytaj więcej „Program edukacyjny „Ratujemy i uczymy ratować””

InstaLing dla Szkół

Czytaj więcej o: InstaLing dla Szkół

          W roku szkolnym  2025/2026 nasza szkoła kontynuowała swój udział w Programie InstaLing dla Szkół. Obecnie uczestniczymy w  XXV Edycji Programu, która odbywa się pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

          InstaLing to strona do skutecznej nauki słówek. Obecnie InstaLing wspiera naukę języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego i ortografii polskiej.  W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły biorą udział w Programie w ramach lekcji języka angielskiego (klasy II i III)

Czytaj więcej „InstaLing dla Szkół”

Warsztaty profilaktyczne z Future – „Nie ma mocy w przemocy”

Czytaj więcej o: Warsztaty profilaktyczne z Future – „Nie ma mocy w przemocy”

          8 czerwca 2026r. uczniowie klasy II i III brali udział w warsztatach profilaktycznych z psychologiem p. Wiktorią Hammerlik na temat „Nie ma mocy w przemocy”.
          W ramach warsztatów dzieci  uczestniczyły w dyskusjach oraz ćwiczeniach, co sprzyjało lepszemu zrozumieniu problemu przemocy i jej konsekwencji. Zajęcia miały na celu zwiększenie świadomości uczniów w zakresie przeciwdziałania przemocy rówieśniczej, rozwijanie umiejętności radzenia sobie z trudnymi emocjami oraz kształtowanie właściwych postaw społecznych opartych na szacunku, empatii i odpowiedzialności za drugiego człowieka.

Czytaj więcej „Warsztaty profilaktyczne z Future – „Nie ma mocy w przemocy””

VI Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas I-III

Czytaj więcej o: VI Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas I-III

          3 czerwca 2026 roku uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej po raz VI przystąpili do Szkolnego Konkursu Ortograficznego. Celem konkursu było rozwijanie umiejętności poprawnego pisania, kształtowania czujności ortograficznej oraz zachęcanie dzieci do pogłębiania wiedzy z zakresu ortografii języka polskiego.

          W konkursie wzięli udział uczniowie z klasy I, II i III. Uczestnicy rozwiązywali zadania dostosowane do swojego wieku, między innymi uzupełniali wyrazy odpowiednimi literami, rozwiązywali krzyżówki ortograficzne oraz rozwiązywali rebusy.

          Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja konkursowa składającą się z nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej. Po sprawdzeniu prac w każdej klasie wyłoniono mistrza ortografii.

Czytaj więcej „VI Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas I-III”