Twoje Dane – Twoja Sprawa

W bieżącym roku szkolnym Zespół Szkolno – Przedszkolny w Rększowicach bierze udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym Urzędu Ochrony Danych Osobowych TWOJE DANE TWOJA SPRAWA. Celem programu jest podniesienie kompetencji nauczycieli oraz edukowanie uczniów, w jaki sposób mają chronić dane osobowe w realnym, jak i w cyfrowym świecie.

Program realizowany jest od 2009 roku. Nasza Szkoła bierze udział w XI jego edycji.

Realizacja programu w naszej szkole odbywa się w dwóch etapach.

Najpierw wiedzę z zakresu ochrony danych osobowych i prawa do prywatności poszerzyli nauczyciele, którzy wzięli udział w  szkoleniu zorganizowanym przez szkolnego koordynatora Beatę Ciuk.

W kolejnym etapie nauczyciele będą upowszechniać wśród uczniów zdobytą podczas szkolenia wiedzę, zarówno prowadząc lekcje, jak i podejmując się realizacji innych niestandardowych działań.

Zapraszamy do śledzenia zakładki programu Twoje Dane Twoja Sprawa na naszej stronie intrnetowej, gdzie na bieżąco będziemy umieszczać informacje na temat prowadzonych w ramach programu działań. Znajdzie się tam również cykl porad ,,Warto wiedzieć, że…”. Program realizowany będzie do końca roku szkolnego 2020/2021.

Poradnik dla szkół

Ulotka informacyjna o programie edukacyjnym Twoje dane – Twoja sprawa

Korzyści z udziału w programie edukacyjnym Twoje dane – Twoja sprawa

Porada 1 – Niezabezpieczona kamera.

Porada 2 – Instagram

Porada 3 – Portale społecznościowe