Mikołaj w przedszkolu

„6 grudnia – jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
i każde dziecko prezent dostanie.
A kiedy rozda już prezenty,
wraca do nieba uśmiechnięty”

W dniu 09.12.2019 r. odwiedził nasze przedszkole wyjątkowy gość – święty Mikołaj…

Przed przyjściem Mikołaja dzieci obejrzały przedstawienie „Zimowe przygody Krysi Kaprysi” w wykonaniu artystów z teatru Skrzat z Krakowa. Była to opowieść o niesfornej dziewczynce, która wszystkim dokuczała, robiła na złość swoim bliskim, a do tego była bardzo leniwa. Na szczęście po wielu przygodach Krysia zmieniła swoje postępowanie i zrozumiała dlaczego warto być grzecznym.
„Mój kochany Mikołaju
cały rok czekałem.
Byłem bardzo, bardzo grzeczny,
bardzo się starałem”

No i stało się. Do sali wszedł długo oczekiwany św. Mikołaj. Dzieci z wielką radością przywitały gościa. Z wielkim zaangażowaniem odpowiadały na pytania Mikołaja, rozwiązywały świąteczne zagadki, a także śpiewały piosenki. Następnie Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci pięknymi prezentami. Jak co roku każde dziecko mogło zrobić sobie z Mikołajem pamiątkowe zdjęcie. Radości nie było końca, a spotkanie minęło w bardzo miłej atmosferze. Uśmiech i zadowolenie nie znikały z buzi naszych przedszkolaków. Mikołaj chętnie zostałby dłużej w naszym przedszkolu, lecz na Jego odwiedziny czekały przecież inne dzieci. Żegnając niezwykłego gościa dzieci obiecały, że w przyszłym roku także będą grzeczne i zaprosiły do odwiedzenia naszego przedszkola za rok.
Do widzenia Mikołaju!

Sylwia Koza