Oglądamy sztukę teatralną

W środę 9 października uczniowie naszej szkoły z klas IV-VI wyjechali do Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie na sztukę ,,Tajemniczy ogród” w reżyserii Cezarego Domagały   …

Warto było, bo zobaczyliśmy niezwykle widowisko oparte na jednej   z najpiękniejszych lektur. Opowieść Frances Hodgson Burnett opisuje losy rozpieszczonej sieroty, Mary Lennox, która po śmierci rodziców zamieszkała u bogatego, ale pełnego goryczy, zdziwaczałego wuja. Jego dom i ogród skrywa pewną tajemnicę… i my tę tajemnicę odkrywaliśmy z zaciekawieniem, z humorem, ale też czasem z łezką w oku.

Takie sztuki, spotkania z teatrem  zawsze pozostawiają w nas refleksje, piękno i niezatarte wrażenia po spotkaniu twarzą w twarz z żywymi aktorami na scenie.

Oby było ich więcej!