Przedszkolaki w opolskim zoo

Ogród zoologiczny to współczesna Arka Noego. Jej podstawowym zadaniem jest hodowla zwierząt ginących i zagrożonych wyginięciem, aby mogły w przyszłości   powrócić do swoich naturalnych siedlisk. Pełni również rolę azylu dla gatunków, które utraciły swoje naturalne „ojczyzny”.

26 maja dzieci z naszego przedszkola razem ze swoimi mamusiami wzięły udział w wycieczce do opolskiego zoo. W ten sposób chciały uczcić przypadający tego dnia Dzień Matki.

Pięćdziesięcioosobowa grupa wyruszyła o 8.00 rano. Wyjazd miał charakter edukacyjny i rekreacyjny. Na zwiedzających czekało wiele atrakcji:

* 265 gatunków zwierząt (ptaków, ssaków, gadów, płazów, ryb i bezkręgowców),

* pokazy karmienia niektórych zwierząt (goryli, pelikanów, lemurów, wydr i uchatek),

* miejsca piknikowe  i punkty gastronomiczne,

* place zabaw dla dzieci,

* park linowy.

W drodze powrotnej dzieci wręczyły swoim mamusiom własnoręcznie wykonane upominki i pośpiewały im piosenki.

Wycieczka była niezwykle udana.