Międzygminny Konkurs Wiedzy o krajach UE

Już po raz czwarty Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Rększowicach była organizatorem Międzygminnego Konkursu Wiedzy o Krajach Unii Europejskiej. Konkurs odbył się 7 maja 2014r. Skierowany był do uczniów klas IV- VI szkół podstawowych. Rozgrywany był w kategorii grupowej. Konkurs przygotowała i przeprowadziła mgr Sybilla Hofman – MigdalskaKonkurs składał się z 3 części: testu, który zawierał pytania zamknięte i otwarte, części ustnej i części praktycznej. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą nie tylko z zakresu funkcjonowania UE ale również na temat krajów członkowskich, potraw narodowych, powitań i pożegnań w różnych krajach, stolic, flag europejskich, charakterystycznych budowli.

 

Wszystkie zespoły uczestniczące w konkursie wykazały się ogromną wiedzą o Unii Europejskiej i Krajach Unijnych. Komisja po sprawdzeniu prac  i podliczeniu  ilości punktów przyznała:

 

I miejsce Zespół szkół im. Henryka Sienkiewicza w Konopiskach

II miejsce Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łaźcu

III miejsce Zespół Szkolno – Przedszkolny im. Jana Kochanowskiego w Aleksandrii

 

Szkoły, które zwyciężyły otrzymały cenne nagrody książkowe. Podziękowania zostały wręczone również nauczycielom, którzy przygotowywali uczniów do konkursu