Spotkanie z muzyką

Dnia 21 listopada 2016 roku, przedszkolaki z grupy Biedronek i Tygrysów gościły Pana Konrada – muzyka, który wprowadził Nas w niesamowity świat dźwięków. Instrumentem jaki poznaliśmy był klarnet – instrument dęty drewniany.
      Pan Konrad opowiedział nam z czego składa się ten instrument, a także zagrał dla Nas znane melodie.

Koncert dla dzieci, nawet ten najmniejszy to forma obcowania z muzyką klasyczną. Obcowanie z instrumentami przybliża dzieciom świat dźwięków, prezentuje bogate instrumentarium. „Spotkania z Muzyką” – dla młodych i zupełnie małych melomanów są szansą na rozwijanie muzycznych zainteresowań. Pozwalają obcować z muzyką, podpatrywać grę muzyków, a także doświadczać emocji, jakie rodzą się podczas kontaktu z żywą sztuką.

Dzisiejszy koncert miał charakter kameralny, co zmniejsza dystans pomiędzy muzykiem a widownią. Na koniec Naszego spotkania każdy z przedszkolaków mógł spróbować czy gra na tym instrumencie jest łatwa czy nie. Dzieci musiały się trochę natrudzić by tak dmuchnąć w instrument, żeby powstał jakiś dźwięk.

Po spotkaniu dzieci jeszcze długo z zachwytem opowiadały o zajęciach muzycznych w jakich brały udział.

Muzyka nie tylko „łagodzi obyczaje” – MUZYKA – to piękny ŚWIAT –  niech będzie naszym światem…