„Nauczycielem jest ten, kto potrafi
z trudnych rzeczy uczynić łatwe.”
                                                                                    Ralph Waldo Emerson

14 października obchodziliśmy Święto Edukacji Narodowej. Dzień ten został ustanowiony w 1972 roku, a jego celem miało być upamiętnienie powstania w 1773 roku, z inicjatywy króla Stanisława Poniatowskiego Komisji Edukacji Narodowej.
      Tego dnia w naszej szkole odbyła się akademia poświęcona wszystkim pedagogom i pracownikom obsługi….
      Nauczyciele, zaproszenie goście i uczniowie wysłuchali przemówienia pani dyrektor Edyty Pawlak, a następnie nagrodzili gromkimi brawami wszystkich nauczycieli wyróżnionych za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno – wychowawczej.
   Po części oficjalnej rozpoczął się program artystyczny połączony z pasowaniem najmłodszych na pierwszoklasistów. Uczniowie klasy VI pod kierunkiem pani Joanny Ciuk przedstawili montaż słowno-muzyczny w humorystycznym tonie. Były też wzruszające życzenia i słowa uznania dla nauczycieli za ich  serdeczność, cierpliwość i przekazaną wiedzę.
       Tradycyjnie już, tego dnia pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły i zostali pasowani na pełnoprawnych uczniów, dołączając tym samym do uczniowskiej braci.