Spotkania z higienistką

W dniach 27.02. i 6.03.2017r. w ramach profilaktyki i promocji zdrowia uczniowie klasy drugiej Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Rększowicach wzięli udział w spotkaniach ze szkolną higienistką – panią Iwoną Tomżyńską.

Podczas zajęć dzieci utrwaliły i poszerzyły wiedzę i umiejętności dotyczące udzielania pierwszej pomocy w razie nagłych wypadków i przypomniały sobie zasady przeprowadzania rozmowy telefonicznej ze służbami ratowniczymi.
     Pani higienistka przyniosła ze sobą akcesoria niezbędne w jej pracy. Zademonstrowała uczestnikom spotkania w jaki sposób wykonywać opatrunki na drobne rany, układać poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej i usztywniać rękę w specjalnej szynie. Pod okiem specjalistki uczniowie mieli okazję nie tylko przećwiczyć wyżej wymienione czynności, ale również wykonać podstawowe pomiary niezbędne do karty informacyjnej pacjenta (np. wzrostu, wagi, pulsu, ciśnienia, ilości zębów).
      Dzieci niezwykle aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Wykazały się też sporą wiedzą na temat postępowania w przypadku nagłych wypadków.

Serdecznie dziękujemy pani Iwonie za poświęcony nam czas
oraz cenne rady!