Chcemy żyć zdrowo

Tradycyjnie, jak co roku odbył się w naszej szkole Dzień Promocji Zdrowia…

Uczniowie klasy VI przygotowali dla pozostałych dzieci pogadankę połączoną z konkursami, dotyczącą zdrowego trybu życia, zdrowego odżywiania, składników odżywczych potrzebnych w wieku rozwojowym oraz aktywnego spędzania wolnego czasu.
    Jednym z elementów programu było zaprezentowanie przez uczniów klasy V wyników pracy metodą projektu. Tematem projektu było zdrowe i niezdrowe jedzenie oraz ulubione gry zespołowe. Całość została zaprezentowana w języku angielskim.
   W ramach tego dnia odbył się też Festiwal Kulinarny, podczas którego uczniowie wszystkich klas wraz z wychowawcami przygotowywali zdrowe potrawy oraz desery. Wynikiem tej pracy była cała gama wspaniałych dań, które smakowała i oceniała komisja sędziowska. Wszystkie potrawy były zdrowe, pyszne i kolorowe. Po wydaniu werdyktu uczniowie mogli zjeść przygotowane przez siebie dania, które z pewnością były solidną porcją zdrowia i witamin.