Chcemy pomagać

W  naszej szkole uczniowie chętnie pomagają innym, angażują się w akcje charytatywne.

Wzruszeni losem dzieci chorych, na oddziałach onkologicznych, przebywających  tam kilka, nawet kilkanaście miesięcy, pisaliśmy listy, a potem kartki świąteczne z życzeniami w ramach akcji ,,Wylosuj Anioła”. Chcieliśmy, aby choć przez chwilę wywołać uśmiech na twarzy dzieciaka, którego zmogła trudna i ciężka choroba. Udowodniliśmy, że każdy z nas małym kosztem może zrobić coś dobrego…

Kolejną akcją, w której braliśmy udział to ,,Zbieramy klucze dla Budzika’’, wspierając  fundację A KOGO? Ewy Błaszczyk.  Na pomysł takiej akcji wpadł pan Jan Łaczmański z Częstochowy. Przynosiliśmy klucze, które często w naszych domach leżą zupełnie niepotrzebne, zapomniane, stare. Mamy nadzieję, że może  mały kluczyk,  ofiarowany z serca wybudzi jakieś dziecko.

Powtarzajmy sobie zawsze w naszym życiu za  Thomasem Jeffersonem: „Obym nigdy nie był tak zajęty swoimi sprawami, by nie zareagować na potrzeby innych ze współczuciem i życzliwością.”