Konkurs kulinarny

Dnia 22 maja

odbył się w Częstochowie Finał II Powiatowego Konkursu Kulinarnego „Zdrowie na talerzu”

organizowanego w ramach VII edycji programu „Trzymaj formę”.

 

Organizatorem konkursu była Powiatowa Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Częstochowie, współorganizatorem Zespół Szkół Gastronomicznych w Częstochowie, Miejski Zespół ds. Upowszechniania Zasad Zdrowego Żywienia. Partnerami w konkursie byli Firma Unilever Foodsolution, Polska Izba Mleka. 

Jury oceniało oryginalność przepisów, sposób podania, zawartość składników odżywczych i kalorycznych oraz czytelność i opracowanie graficzne przepisów. W eliminacjach oceniono 39 nadesłanych prac, tylko 10 z nich zakwalifikowało się do finału, który miał miejsce w Zespole Szkół Gastronomicznych w Częstochowie. Dziesięć dwuosobowych drużyn rywalizowało w kulinarnych zmaganiach pod okiem zawodowych kucharzy i przedstawicieli PSS-E w Częstochowie. Uczniowie mieli 1 godzinę i 15 minut na wykonanie swojego przepisu w praktyce.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Rększowicach zakwalifikowali się do finału po opracowaniu i przesłaniu przepisu kulinarnego na napój mleczny i zdrową kanapkę. Zespół uczniów w składzie WIKTORIA PIECUCH i MIŁOSZ GARUS stanął na wysokości zadania i zajął III miejsce w konkursie. Kolorowe kanapki przyrządzone przez Wiktorię i Miłosza były smaczne i zdrowe, a mleczny koktajl wyśmienity.