Witamy wiosnę

     21 marca  wszystkie dzieci z naszego Zespołu witały kalendarzową wiosnę. Pogoda sprzyjała temu znakomicie – od rana świeciło słońce i było bardzo ciepło…     Uroczystości wiosenne rozpoczęły się przekazaniem symbolicznego klucza z  rąk pani dyrektor – Edyty Pawlak do rąk Samorządu Uczniowskiego. Od tego momentu uczniowie klasy VI „przejęli” władzę w szkole, czego największym dowodem było prowadzenie przez nich zajęć w klasach młodszych. 
     Podczas przerw działała kawiarenka, gdzie uczniowie i nauczyciele mogli posilić się truskawkowym ciastem domowego wypieku bądź pysznymi tostami na ciepło.Do picia serwowano sok i kawę.
     Zostały zorganizowane także konkursy wiosenne (na najpiękniejszy strój wiosenny, najciekawszą fryzurę) oraz pokazy zręcznościowe. Po występach wszyscy udali się na boisko szkolne, by spalić Marzannę.

* * *

     Przedszkolacy również świętowali obchody I dnia wiosny. Z tej okazji wybrali się na spacer, podczas którego podpalono i utopiono Marzannę w rzeczce. Potem dzieci wędrowały po lesie szukając w przyrodzie wiosennych oznak – oglądały żaby, przypatrywały się pierwszym kwiatkom, podziwiały pąki na drzewach i krzewach, słuchały śpiewu ptaków, obserwowały owady i rozkoszowały się słoneczną, ciepłą pogodą.