Teatr Lalek z wizytą w przedszkolu

Dnia 4 października mieliśmy przyjemność gościć teatr lalek BAJKA. Dzieciom została przedstawiona sztuka pt. ”Cenne rady”. Zaskoczenie dzieci teatrem lalkowym było tak wielkie, że słychać było nawet muchę latającą po sali…

Celem bajki było ukazanie jak unikać zagrożeń na ulicy, czyli przestrzeganie zasad ruchu drogowego oraz gdzie szukać pomocy, jeśli brak obok rodziców lub opiekunów. Również uczy, aby nie ufać obcym, nie nawiązywać z nimi znajomości, nie przyjmować od nich prezentów.

„Biedronki” i „Tygrysy” zaprosiły teatr na kolejne spotkanie. Dzieci bardzo chętnie brały udział w rozmowie z aktorami oraz udzielały konkretnych odpowiedzi dotyczących przedstawienia. Ciekawość przedszkolaków była ogromna. Wszystkie chciały wejść za kurtynę zobaczyć jak powstaje bajka.
        Po zakończonej sztuce dzieci w salach długo przeżywały obejrzaną bajkę. Efektem tego były śliczne prace rysunkowe wykonane przez dzieci przedstawiające obejrzaną sztukę.