Dzień Przywracania Czynności Serca

Dzień 16 października 2013 r. Europejska Rada Resuscytacji ogłosiłaEuropejskim Dniem Przywracania Czynności Serca.
   W tym właśnie dniu uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Rększowicach postanowili przyłączyć się do akcji bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób…

Dokładnie o 12.00 uczniowie przystąpili do prowadzenia akcji na 9 fantomach otrzymanych od fundacji WOŚP. Dzieci przystąpiły do uciskania i prowadzenia wdechów na fantomach i robiły to nieprzerwanie przez 430 minut. W akcji wzięło udział około 30 osób. Poprzez ich ogromne zaangażowanie w te działania i umiejętności jakimi się wykazali chcemy zwrócić uwagę na to jak ważna jest umiejętność udzielenia pierwszej pomocy i ratowanie ludzkiego życia.