Akademia z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Bez historii, mowy, sztuki
Bez mądrości tej z nauki
naród się zamieni w bezimienny kraj…

W dniu 29.04.2014 r odbyła się akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie przygotowani przez p.Sybillę Hofman – Migdalską i p. Alicję Kamińską  nakreślili nam rys historyczny tego ważnego dla całego polskiego narodu wydarzenia. Uczniowie starali się pokazać, jak ważną rolę odegrała Konstytucja Majowa w procesie kształtowania nowoczesnego narodu oraz szerzenia postaw patriotycznych. Przedstawione przez uczniów wydarzenia historyczne przeplatały się z wierszami i pieśniami patriotycznym.

Uroczystość stała się niepowtarzalną lekcją historii i patriotyzmu. Mamy nadzieję, że po obejrzeniu akademii słowo„patriotyzm” będzie się naszym uczniom kojarzyło z miłością do Ojczyzny, codzienną, rzetelną nauką oraz pamięcią o doniosłych wydarzeniach z historii naszego kraju.