Wycieczka na pocztę

Dnia 8 grudnia 2012 r. przedszkolacy oraz uczniowie kl. I i II wraz ze swoimi paniami: K.Gniatkowską-Szczerbak, S.Kaczmarzyk i M.Zacharjasz wybrali się do Częstochowy, aby zwiedzić Urząd Pocztowy nr 1 przy ul. Orzechowskiego.

Tam dzieci poznały wszystkie tajniki pracy pocztowca oraz drogę listu od nadawcy do adresata. Dowiedziały się też jak przebiega sortowanie i stemplowanie listów.Ponadto zdobyły wiedzę na temat innych spraw, które można załatwić w urzędzie pocztowym, jak założenie lokaty, wzięcie kredytu czy zakup gazety bądź długopisu.
Wychodząc wszystkie dzieci wrzuciły do skrzynki pocztowej wcześniej narysowane listy, aby dotarły do ich rodziców.
Przy okazji, korzystając z bliskości Dworca Kolejowego, przedszkolacy i uczniowie zwiedzili perony, poobserwowali pracę kolejarzy i zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie przy zabytkowej lokomotywie.
Wycieczka była bardzo udana.