Andrzejki

Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości.

30 listopada w naszym przedszkolu zapanowała naprawdę magiczna atmosfera… Dzieciaki były bardzo zaskoczone wystrojem sali oraz przygotowanymi niespodziankami.

Radosne zabawy i wróżby pozwoliły najmłodszym poznać „na niby” swoją bliższą i
dalszą przyszłość. Nie zabrakło  ustawiania bucików, przelewania
wosku, wróżenia z kart itp.

Wróżby
przeplatane były tańcami przy kuli disco oraz zabawami przy skocznej muzyce. Szczególną radość sprawiły przedszkolakom konkursy z balonami oraz malowanie buzi.

Imprezę zakończył słodki poczęstunek.

A w godzinach wieczornych….. swoje Andrzejki świętowali uczniowie klas I-VII. Sala gimnastyczna rozbrzmiewała najnowszymi przebojami, piekły się tosty i licznie brano udział w konkursach.