Przedszkolaki w Owczarkowej Zagrodzie

Dnia 23 września 2016 roku, z okazji zbliżającego się Dnia Chłopaka grupa Biedronek i Tygrysków wraz z wychowawczyniami oraz kilkoma Mamami wybrali się na wycieczkę do „Owczarkowej Zagrody”.

   Owczarkowa Zagroda znajduje się w województwie śląskim, gminie Konopiska w miejscowości Wąsosz. Znajduje się ona w otoczeniu lasów, łąk z dala od głównej drogi. Na niespełna 3 ha powierzchni znajduje się gospodarstwo w którym można spędzić miło i sympatycznie czas na świeżym powietrzu.

Mieszkańcami zagrody są :
– Alpaki o imieniu Balbina i Bobo,
– Kozy domowe o imionach Piorun, Kaja, Ruda
– Owce rasy wrzosówka
– Daniele
– Paw o imieniu Maciek
– Bażanty łowne, srebrne, diamentowe, królewskie,złociste, bananowe
– Kaczki mandarynki, karolinki
– Kaczki biegusy
– Gęsi kubańskie
– Kury rasy Cochin
– Kury rasy jedwabiste
– Przepiórki
– Perliczki


    Celem naszej wycieczki było poznanie życia w gospodarstwie, jakie obowiązki należą do gospodarza, jakie prace wykonuje się w gospodarstwie, poznaliśmy zwierzęta i ptaki z którymi mieliśmy bezpośredni kontakt. Karmiliśmy kozy, owieczki oraz ptactwo znajdujące się na terenie gospodarstwa. Mogliśmy również pogłaskać alpaki, owieczki i kozę o imieniu Ruda.

   Wycieczka dostarczyła nam wielu wrażeń i nowych doświadczeń, na zakończenie czekały na nas liczne zabawy oraz plac zabaw znajdujący się na terenie gospodarstwa. Zabawa była wspaniała. Może wkrótce znowu odwiedzimy tę wspaniałą farmę.