11 listopada

,,Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium”.

Józef Piłsudski

Dnia 17 listopada 2016 r. odbyła się w szkole uroczysta akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. 11 listopada to dla nas Polaków największe święto narodowe, to symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, wiary i zwycięstwa.
Uczniowie klasy piątej i szóstej w montażu słowno- muzycznym zaprezentowali historię tamtych czasów i próby walki z zaborcami. Wiersze i patriotyczne pieśni w wykonaniu uczniów budziły wielkie emocje. Elementy dekoracji podkreśliły nastrój uroczystości.
Dla wszystkich uczestniczących w akademii była to doskonała lekcja historii. Przypominając tamte czasy oddaliśmy szacunek wszystkim Polakom, którzy walczyli o wolność  nie szczędząc Ojczyźnie tego, co dla ludzi najcenniejsze. Ludziom, którzy wszystko, co najlepsze złożyli u stóp Matki – Ojczyzny.