Mamy niepodległą

    ,,Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna”
                                                                          Jan Paweł II

    W 1918 roku po 123 latach niewoli Polska odzyskała upragnioną niepodległość. W tym roku obchodzimy 99 rocznicę tego bardzo ważnego wydarzenia, z tej okazji każdy z nas powinien zadać sobie pytanie – czym jest dla mnie patriotyzm?


    Patriotyzm nie istnieje bez pamięci historycznej. To ona nie pozwala nam zapomnieć o burzliwej przeszłości naszego kraju, przypomina o Polakach, którzy dla dobra ojczyzny skłonni byli zapłacić najwyższą cenę. Te szczególne wydarzenia wspominamy zawsze na uroczystej akademii z okazji narodowego Święta Odzyskania Niepodległości.
    
    Przygotowany specjalnie na tę okazję scenariusz autorstwa p.Sybilli Hofman-Migdalskiej i p. Alicji Kamińskiej opierał się na zestawieniu doświadczeń, myśli i pragnień człowieka wojny i człowieka współczesnego, stanowił kompilację pieśni o charakterze patriotycznym, fragmentów utworów poetyckich odwołujących się do motywów młodości, miłości, walki, wiary, Boga, śmierci i emigracji.  
    Mogliśmy wysłuchać wspaniałych utworów w wykonaniu chóru szkolnego z akompaniamentem p. Marcina Głąba. Na długo zostaną w naszych głowach i sercach ,,Legiony”, ,,Piechota”, ,,O mój rozmarynie”, ,,Rozkwitały pąki białych róż”, ,,Dziewczyna z granatem w ręce” w wyjątkowych aranżacjach.