Pomagamy, bo chcemy

,,Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka”
 /Jan Paweł II/

    Dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rększowicach biorą udział w ogólnopolskiej akcji ,,Wszystkie Kolory Świata” organizowanej przez UNICEF. Uczniowie  przygotowują specjalne, charytatywne laleczki będące symbolem pomocy, jakiej chcą udzielić swoim rówieśnikom z Angoli, którzy umierają z powodu chorób, jakim my potrafimy zapobiegać.

    ,,Wszystkie Kolory Świata” to globalna akcja UNICEF, która już po raz czwarty jest realizowana w polskich szkołach. Jej celem jest wspieranie programów szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata. W ramach tej akcji uczniowie z ZSP w Rększowicach własnoręcznie projektują i szyją szmaciane laleczki. Każda z nich będzie miała nadane imię i przypisany kraj, z którego pochodzi. Po zakończeniu pracy, w szkole odbędzie się wystawa laleczek. Na ten dzień dzieci zaproszą do szkoły rodziców, dziadków i społeczność lokalną. Każdy będzie mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie dziecku w Afryce przekazując na ten cel darowiznę. W tym roku pomoc uczniów z naszej szkoły będzie kierowana do Angoli, gdzie każdego dnia dzieciom zagrażają takie choroby jak odra, polio, gruźlica czy żółta febra.
    Projekt ,, Wszystkie Kolory Świata” wspiera Majka Jeżowska, Ambasador Dobrej Woli UNICEF.
      Poprzez udział naszej szkoły w akcji UNICEF, chcemy uświadomić dzieciom, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto, że dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dziecka.

 

                                                           Szkolny Koordynator Projektu 

                                                           Sybilla Hofman – Migdalska