Poezja patriotyczna

Publiczne Przedszkole w Konopiskach zorganizowało konkurs dla dzieci przedszkolnych na temat poezji patriotycznej.
    Konkurs miał na celu zachęcenie dzieci do kształtowania postawy patriotycznej poprzez naukę wierszy patriotycznych. Wiersze tego typu charakteryzują sie dużym stopniem trudności i wyjątkowym przesłaniem co podwyższało rangę tego konkursu.

ZSP w Rekszowicach był reprezentowany prze Zofię Kuśmierz oraz Annę Nowakowską. Dziewczynki poświęciły dużo czasu na nauczenie się wierszy i każda z nich chiała wypaśc jak najlepiej. Do konkursu zostały przygotowane przez wychowawczynię Annę Musialik.
   Konkurs cieszył się ogromnym powodzeniem. Dzieci w wieku 3-6 lat licznie przybyły i pięknie recytowały wiersze. Każde dziecko wyglądało wyjątkowo poważnie i elegancko. Nasze zdolne dziewczyny mimo tremy dały radę i wyrecytowały nauczone wiersze z wielką odwagą.
    Szczególne gratulacje należą się Zofii Kuśmierz, która zajęła II miejsce w kategorii dzieci 5-6 letnich.
   Każdy uczestnik otrzymał dyplom z gratulacjami za udział oraz kalendarz adwentowy. Zosia za swoje zwycięstwo dodatkowo dostała książkę oraz grę edukacyjną. Każdy z uczestników był zadowolony i dumny ze swojego występu.