Poznajemy pracę strażaków

W dniach 15 i 22 listopada uczniowie naszej szkoły odwiedzili Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej przy ulicy Sikorskiego w Częstochowie oraz Centralną Szkołę Państwowej Straży Pożarnej. Tam mieli przyjemność zobaczyć z bliska jak wygląda codzienna praca strażaka.

Wszyscy uczestnicy wycieczki zapoznali się ze sprzętem oraz metodami używanymi w czasie gaszenia pożarów i ratowania ludzi z wypadków komunikacyjnych. Niebywałą atrakcją była możliwość przymierzenia elementów stroju strażackiego oraz wejście do wozu, z których dzięki życzliwości gospodarzy mogli skorzystać wszyscy chętni ( nawet panie!)
       Spotkanie uświadomiło dzieciom jak trudna i odpowiedzialna, a zarazem potrzebna jest praca strażaka. Kto wie? Może w niedalekiej przyszłości niektórzy nasi uczniowie będą pracowali w tej branży?