WORD w Dąbrowie Górniczej

Dnia 29 marca 2017r. starsza grupa przedszkolna oraz uczniowie klas 1-3 odwiedzili Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Dąbrowie Górniczej. Celem wyjazdu było zapoznanie najmłodszych z najważniejszymi zagadnieniami związanymi z bezpiecznym poruszaniem się po drogach oraz udzielaniem pierwszej pomocy.

W ramach wycieczki dzieci spotkały się policjantami, uczyły się przechodzić przez ulicę z wykorzystaniem symulatorów oraz wzięły udział w szkoleniu przeprowadzonym przez ratownika medycznego na temat postępowania podczas udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Żegnając się z pracownikami WORD, każdy uczestnik wycieczki otrzymał pamiątkowy „Kodeks Drogowy” – publikację, która w bardzo przystępny sposób przedstawia podstawowe zasady ruchu drogowego i którą można wykorzystywać zarówno podczas samodzielnej nauki, jak i w trakcie zajęć lekcyjnych.