Warsztaty przyrodnicze

22 listopada 2016 r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Rększowicach uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych w Instytucie Chemii AJD w Częstochowie. Dzieci wzięły udział w warsztatach pod tytułem „Wiem co jem”  i  „Świat bakterii”.

    Niezwykle ciekawe zajęcia, podczas których uczniowie sprawdzali m.in. zawartość wody w mące czy ph różnych produktów. Oglądali pod mikroskopem różnego rodzaju bakterie i sprawdzali jak się mnożą.
    Pokazy chemiczne na AJD obejmują proste doświadczenia, które uczeń może powtórzyć w domu. Dzieci były zafascynowane omawianymi procesami i zadawały dużo pytań, na które zawsze uzyskiwały odpowiedź.
   Celem tych warsztatów było zaciekawienie światem nauki i pokazanie, że można o tych, w istocie skomplikowanych zagadnieniach, mówić w przystępny sposób, co powoduje, że trudne i niezrozumiałe staje się łatwe i przystępne.
   Podczas tego wyjazdu nasi uczniowie odwiedzili także Planetarium, w którym oglądali cuda wszechświata oraz poruszyli problem zanieczyszczenia nieba światłem.
   Duże zainteresowanie tematyką zajęć na pewno wpłynie na dalszą współpracę z AJD w Częstochowie.