Wszystkiego najlepszego, radości, szczęścia moc…

13 października w naszej szkole była podwójna uroczystość. Po pierwsze obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej, zwany popularnie Dniem Nauczyciela. Uczniowie klas V i VI przygotowali z tej okazji piękny montaż słowno- muzyczny, dziękując nauczycielom za ich trud, cierpliwość  i poświęcenie: ,,za cierpliwość nieprzebraną, za poprawianie naszych błędów, za to, że dzwonek jest co rano, że z nas też kiedyś ludzie będą”. Na dekoracji widniało hasło, które było esencją tego wyjątkowego dnia i wyrażało szczerość dziecięcych intencji: Serce z serca, dłoń z dłoni, rozum z rozumu, my z Was”.

Ta druga uroczystość to ślubowanie klasy pierwszej . Nasze maluchy pięknie recytowały, śpiewały i tańczyły. A co najważniejsze odpowiadały na wszystkie zadane przez wychowawczynię pytania, by wejść do społeczności uczniowskiej. Uwierzcie!, pytania wcale nie były takie proste i łatwe.Na koniec, oczywiście, nie mogło obyć się bez prezentów z rogami obfitości w roli głównej.
         Dzień ten był, zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów, wyjątkowy i niepowtarzalny.