Uczymy się patriotyzmu

Rok 2017 to szczególny czas w życiu naszej szkoły, ponieważ Sejm i Senat RP  ogłosił go Rokiem Tadeusza Kościuszki.  W tym roku, 15 października minęła 200. rocznica śmierci przywódcy Insurekcji – pierwszego polskiego powstania. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w  Ogólnopolskim konkursie o życiu i działalności Tadeusza Kościuszki „Tadeusz Kościuszko – jak dziś postrzegam patrona mojej szkoły, który odbył się  pod honorowym patronatem Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty oraz Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. W konkursie wzięło udział 87 szkół. Tym bardziej jest nam miło, że możemy się poszczycić III miejscem, które zajęła Viktoria Sirek, uczennica klasy szóstej. Praca powstała pod kierunkiem pani Sybilli Hofman-Migdalskiej.

Viktoria  zachwyciła wszystkich, pisząc  wzruszającą  pracę  mówiącą  o tym, że współczesne  pokolenie uważa Tadeusza Kościuszkę za wzór patrioty.  Praca została uzupełniona przepięknym albumem, na kartach którego można było zobaczyć niezapomniane momenty i  wydarzenia  z Insurekcji Kościuszkowskiej. Prace uczestników konkursu oceniało profesjonalne jury, w skład którego wchodzili nauczyciele poloniści, historycy, artyści plastycy. Zgodnie z regulaminem na ocenę pracy miały wpływ następujące elementy: zgodność pracy z tematem, trafny dobór informacji, oryginalność, poprawność językowa, stylistyczna i  ortograficzna.