Dzień Patrona

Był Pierwszy w dziejach, co w rozbitym kraju podjął strzaskany miecz, i z tych, co srebrnym pługiem czarną ziemię kroją, Pospolitą  jął stanowić rzecz…

W dniu 2 kwietnia odbyła się uroczystość z okazji Dnia Patrona Szkoły.

Młodzi artyści, wcielając się w różne role przedstawili czasy, w których żył i działał patron szkoły oraz najważniejsze momenty z życia Tadeusza Kościuszki. Występujący w roli Tadeusza Kościuszki Szymon Zatłoka z klasy IV przypomniał zebranym treść przysięgi wygłoszonej 24 marca 1794 r. na rynku w Krakowie. Nie zabrakło również kosynierów, którzy tak dzielnie walczyli w bitwie pod Racławicami. Były momenty wzruszeń, refleksji, zadumy. Uczniowie przenieśli się w trudne czasy, gdy wolność kraju i narodu okupiona była powstaniami, gdy żył,  działał, dowodził  Tadeusz Kościuszko, który jest najczystszym wzorem poświęcenia dla Ojczyzny, niestrudzonym obrońcą praw człowieka do swobody, wolności osobistej i niezależności. Uroczystość szkolną przygotowała p. Sybilla Hofman – Migdalska, p. Dariusz Herman, p. Barbara Cierniak.