Osikowa Dolina – warsztaty

Jest takie miejsce w Jurze Krakowsko – Częstochowskiej jak Osikowa Dolina, gdzie od XIXw. wykorzystuje się naturalne piękno drewna osikowego.  Jest to miejsce, w którym siłą męskich rąk powstają wióry, a z wyobraźni i zręczności kobiecych dłoni unikatowe, przepiękne dekoracje.
    15 grudnia 2016r. dzieci z naszego Zespołu Szkolno – Przedszkolnego wzięły udział w osikowych warsztatach rękodzieła, podczas których w niebanalny sposób rozwijały swą kreatywność i zdolności manualne.

Edukacja przez kontakt z naturą w niesamowity sposób pobudziła zmysły dziecięce. Oprócz wykonanych własnoręcznie wspaniałych dekoracji, uczestnicy zabrali ze sobą niezapomniane wrażenia i pozytywną energię, jaką daje czas spędzony w świecie kolorowych osikowych płatków. Mieli też zaszczyt zapoznać się z wyjątkową polską tradycją i podjąć próbę jej kontynuacji.