„Cicha noc, święta noc …” – Przedszkolne Jasełka

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości, piękna, magii i czarów. Czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie miłości. To w te dni, kiedy iskrzą się lampki choinkowe odkrywamy sens życia. Ze świętami związane są tradycje, a jedną z nich jest wspólne kolędowanie. Dzieci z naszego przedszkola w czwartek 19 grudnia 2019 r. postanowiły zrobić miłą niespodziankę świąteczną i wszystkich wprowadzić w atmosferę świąt Bożego Narodzenia…

Przygotowały pod okiem swoich Pań uroczyste Jasełka, do których bardzo pilnie się przygotowywały.  Na widowni nie zabrakło rodziców, Pani Dyrektor Edyty Pawlak oraz zaproszonych gości, m.in. Pana Wójta Jerzego Żurka oraz Pani Radnej Jadwigi Majdzik.
       Przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale na tle bożonarodzeniowej dekoracji – stajenki z Józefem, Maryją i Dzieciątkiem. Wszyscy ulegli magii występów przedszkolaków. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne.
       Po przedstawieniu wszyscy połamali się opłatkiem składając sobie nawzajem życzenia. Pani Dyrektor Edyta Pawlak oraz Pan Wójt i Pani Radna życzyli wszystkim obecnym zdrowych i spokojnych Świąt, spędzonych w rodzinnej atmosferze oraz pomyślności w Nowym Roku.
       Wszystkim przedszkolakom należą się ogromne pochwały za zaangażowanie, nauczone perfekcyjnie wierszyki, kolędy i pastorałki, dzięki którym stworzyły wspaniałą, świąteczną atmosferę i podbiły serca całej widowni.

Sylwia Koza