Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Idź ty lepiej, Koziołeczku szukać swego Pacanowa”

W tym roku szkolnym, dzieci z naszego przedszkola biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Idź ty lepiej, Koziołeczku szukać swego Pacanowa”. Głównym założeniem projektu jest wprowadzenie dzieci w świat literatury dziecięcej, promowanie czytelnictwa, wychowanie do wartości , kształtowanie właściwych postaw społecznych. poczucia przynależności narodowej, wzbogacanie ogólnej wiedzy o świecie.

Projekt jest zgodny z zadaniami określonymi w Podstawie Programowej wychowania przedszkolnego, a także wpisuje się Podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2020/2021 – Działania wychowawcze. Wychowanie
do wartości, kształtowanie postaw i respektowanie norm społecznych.

Celem dzieci, jest realizacja określonych zadań. W każdym miesiącu dzieci wraz z wychowawczyniami będą realizować zagadnienia zgodnie z harmonogramem. Wrześniowym  zadaniem było; Zapoznanie dzieci z autorem książek o Koziołku Matołku – Kornelem Makuszyńskim i Marianem Walentowiczem . Przeczytanie przygody Koziołka praz zorganizowanie w sali „Kącika Koziołka Matołka”.

Z dumą informujemy, że zadania wrześniowe zostały wykonane. Z niecierpliwością czekamy na kolejną misje do zrealizowania i poznanie dalszych przygód niesfornego Koziołka.

Sylwia Koza