Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Święto zostało ustanowione z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. W tym roku przypadło ono na 29 września. Data ta odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

Podobnie jak w poprzednich latach, nasza placówka włączyła się w świętowanie tego dnia. Uczniowie klas I – III oraz obu grup przedszkolnych, wraz ze swoimi wychowawczyniami, pochylili się tym razem nad książką Renaty Piątkowskiej „Gang Słodziaków”. Przez kilkanaście minut z zainteresowaniem czytali i słuchali o przygodach uroczych leśnych zwierzątek, a potem wspólnie dzielili się wrażeniami z usłyszanych opowiadań.

Sylwia Kaczmarzyk