Smacznie, zdrowo i sportowo czyli Dzień Chłopaka w Przedszkolu

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
Witamy serdecznie chłopaka każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września.

W tym dniu dziewczynki wręczały chłopcom medale, własnoręcznie namalowane laurki, odśpiewały „Sto lat” i złożyły życzenia. Nie brakło także w tym dniu słodkiego zdrowego poczęstunku dla wszystkich dzieci. Po obiadku dzieci miały owocową ucztę składającą się z jabłek, winogron i bananów.

W grupie BIEDRONEK ten szczególny dzień  przebiegł pod hasłem JETSEM KUCHARZEM. Wcielając się w role małych kucharzy, każdy przedszkolak otrzymał „czapkę” kucharza oraz fartuszek. Kiedy ciasto było już gotowe, dzieci dostały małe kulki, które samodzielnie wyrabiały i tworzyły swoje unikalne kształty pizzy , starając się by jak najbardziej kształtem przypominała koło. Następnie każde dziecko dekorowały ją ulubionymi składnikami. Jak przystało na prawdziwych szefów kuchni z przygotowaniem pizzy dzieci poradziły sobie znakomicie. Po udekorowaniu, pizze zostały wsadzone do pieca i upieczone. Na koniec wszystkie Biedronki zasiadły do wspólnego stołu, aby zjeść przygotowane przez siebie pizze.

W grupie TYGRYSÓW ten szczególny dzień  przebiegł pod hasłem SPORT TO ZDROWIE.  Nasi chłopcy uwielbiają zabawy piłkami, kochają skoki, biegi przez przeszkody i różne ćwiczenia fizyczne. Ten dzień dzieci spędziły pokonując nowe sportowe wyzwania. Omijali pachołki na czworaka, rzucali woreczkami do celu. Nie zabrakło zabaw z „Chustą Animacyjną” oraz takich zabaw jak „Baba Jaga patrzy”, „Stary Niedźwiedź”, „Lisek”, itp. Na zakończenie sportowych wyzwań, Tygrysy zrobiły wspólne pamiątkowe zdjęcie.

W obu grupach był to dzień, pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy.

Sylwia Koza