Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu

„Miś jest miły i puchaty

Miś jest fajny i kudłaty

Miś jest gruby tak jak kula

Misia zawsze się przytula.”

25 listopada w naszym przedszkolu, jak co roku, obchodziliśmy bardzo ważne święto „Dzień Pluszowego Misia”.  Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie.

Dzieci poznały historię powstania pluszaków oraz historię Święta Pluszowego Misia, wspólnie bawiły się przy piosenkach m.in. „Jadą, jadą misie”, „Misiowa pobudka”, „Pluszowy miś”. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji. Były to: zabawy ruchowe, plastyczne, kulinarne, quizy i misiowe tańce.  Główną z atrakcji było samodzielne wykonanie i upieczenie przez Tygrysy pizzy w kształcie misia natomiast Biedronki brały udział w spotkaniu z „Misiową Mamą” autorką projektu czytelniczego , który realizujemy w naszym przedszkolu –  „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”.

Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy. Mamy nadzieje, że to wielkie Misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

Sylwia Koza