Smak życia czyli debata o dopalaczach

W marcu bieżącego roku uczniowie klasy siódmej realizowali Program profilaktyki uniwersalnej pt. „Smak życia czyli debata o dopalaczach”. Na terenie woj. śląskiego program ten rozpoczął się w roku szkolnym 2015/2016, a jego organizatorem jest Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny.

Program powstał z inicjatywy Ministerstwa Zdrowia oraz Krajowego Biura ds.  Przeciwdziałania Narkomanii. Celem programu jest dostarczenie młodym ludziom podstawowych informacji na temat „dopalaczy” i zagrożeń wynikających z ich używania, a w konsekwencji zwiększenia ostrożności i zmniejszenia otwartości na kontakty z tymi produktami. Podsumowaniem projektu były prace plastyczne wykonane przez uczniów.

Joanna Ciuk