Międzynarodowy Projekt eTwinning „Welcome to Poland. Welcome to Europe”

Powiększ obraz

          Prace projektowe realizowane w ramach projektu eTwinning „Welcome to Poland. Welcome to Europe” idą pełną parą! Zorganizowany został konkurs na logo projektu – uczniowie i nauczyciele mogli oddać głos na swojego faworyta. Powstają liczne gry, quizy, prezentacje, plakaty oraz interaktywne mapy prezentujące poszczególne regiony Polski oraz wybrane państwa Europy (naszej szkole przydzielona została Walia).

          Nauczyciele i uczniowie poznają rozmaite narzędzia, programy pozwalające na tworzenie niezwykłych prac, np. Story Jumper, Pictramap, Genially, Tripline, Google Slides. Powstało już wiele wspólnych prac, m.in. wirtualne mapy Europy i poszczególnych regionów Polski. Podczas spotkań nauczycieli i uczniów prezentowane są wykonane prace, uczniowie mają szansę poznać osoby z innych szkół oraz doskonalić umiejętność komunikacji w języku angielskim.

Sonia Ścigała