Wycieczka do Owczarkowej Zagrody

Dnia 20 września 2021r. uczniowie klas I – III wybrali się z wizytą do Wąsosza – pobliskiej miejscowości, aby tam, w Owczarkowej Zagrodzie  wziąć udział w ciekawych warsztatach pn. „Pachnidełka do szafy”. ..

Każdy z uczestników wycieczki miał okazję samodzielnie przygotować dwa pachnidełka z wosku sojowego z dodatkiem olejku zapachowego oraz kolorowego barwnika. Przy okazji skorzystano też z możliwości udekorowania swojego wytworu suszonymi płatkami kwiatów, owoców i liści oraz innych naturalnych materiałów. Pięknie przygotowane  pachnidełka były pakowane do ozdobnych torebeczek. Wkrótce będą swoim zapachem napełniać nasze szafy…

Niezwykle udane okazały się również warsztaty w terenie. Dzieci , pod nadzorem gospodarzy mogły nie tylko oglądać takie zwierzęta jak: sarny, daniele, alpaki, lamy, kozy i owce, ale również je karmić i głaskać. Sporo dowiedziały się też o hodowli ptaków – tych hodowlanych, jak i bardziej egzotycznych. Ponadto oglądały przedmioty z dawnych czasów i stare sprzęty rolnicze z czasów naszych dziadków.

Na zakończenie pobytu wszyscy posilili się kiełbaskami z ogniska i skorzystali z placu zabaw. A przed wyjazdem zaopatrzyli się w drobne pamiątki.

Sylwia Kaczmarzyk