ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to bezpłatna akcja edukacyjna, która odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.

Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach, natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość tabliczki.

XI edycja akcji odbyła się 1 października 2021, ale przygotowania do akcji rozpoczęliśmy dużo wcześniej. Udekorowaliśmy korytarz jesiennymi liśćmi z tabliczką mnożenia i w drodze egzaminu wyłoniliśmy egzaminatorów. To właśnie egzaminatorzy przepytywali kolegów, nauczycieli, rodziców i pracowników szkoły ze znajomości tabliczki mnożenia. W bieżącym roku uczniowie mieli okazję zmierzyć się z zagadkami matematycznymi związanymi z tabliczką mnożenia, Najlepiej z ich rozwiązaniem poradziły sobie uczennice z klasy VI: Julia Brzeska i Iga Gonera, które odebrały z rąk Pani Dyrektor Edyty Pawlak gratulacje i drobne nagrody.

Przeprowadzona w szkole akcja wyłoniła wielu ekspertów tabliczki w naszej szkole, wszyscy oni otrzymali gratulacje i imienne certyfikaty. Ten dzień był dla nas świetną zabawą, dlatego w przyszłym roku na pewno weźmiemy udział w 12 edycji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

Beata Ciuk