Świąteczna Opowieść…

Rok 2021 kończy lekcja wprowadzająca uczestników akcji Dzieci Uczą Rodziców w klimat świąt Bożego Narodzenia.  “Świąteczna Opowieść” to czwarta lekcja zrealizowana w klasach 1- 3 w ramach uczestnictwa w Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców”. Podczas zajęć dzieci kolorowały symbole Świąt Bożego Narodzenia i śpiewały znane kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne.

Lekcja “Świąteczna Opowieść” to:

• kolorowa, świąteczna prezentacja multimedialna, na której poruszone zostały takie kwestie jak pomaganie drugiemu człowiekowi i tradycje świąt Bożego Narodzenia;
  • zadania do wykonania przez dzieci uczestniczące w akcji.

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, czas pojednania, radości i miłości. Czas spędzany w gronie rodzinnym, wśród najbliższych. Ostatnie miesiące, czyli czas pandemii dla Wszystkich jest trudny. Tym bardziej potrzeba nam ciepła i serdeczności międzyludzkiej. Pomyślmy, jak każdy z nas, może pomóc drugiemu człowiekowi, koleżance, koledze, przypadkowo spotkanej osobie.

Pomaganie innym niesie wiele korzyści – nie tylko dla osoby, której pomagasz, lecz także dla ciebie. Gdy komuś pomagasz, to czynisz jego życie lepszy i nieco łatwiejszym. Pomagając powodujesz uśmiech na twarzy drugiej osoby, a pomaganie tobie sprawia radość. Pomagając robisz to bezinteresownie, ale wiele osób, którym pomogłeś to zapamięta. Kiedyś, gdy ty będziesz potrzebować pomocy, to osoba, której pomogłeś sama przyjdzie do Ciebie z pomocą. Pomagając budujesz relację z drugim człowiekiem, która jest drogą do przyjaźni.

Magia świąt Bożego Narodzenia to rodzinna atmosfera, która nam się udziela. To czas obdarowywania się prezentami. To piękne dekoracje świąteczne i wpadające w ucho świąteczne piosenki. Lecz przede wszystkim to czas dzielenia się z innymi i to czas rodzinnych spotkań. Często okres świąteczny to jedyna okazja w roku, by spotkać się z dalszą rodziną. To okazja by więcej czasu spędzić z najbliższymi. Wesołych Świąt!

Marzena Zasuń