Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia

“Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś” – te słowa polskiej autorki książek dziecięcych, Heleny Bechlerowej, w Dniu Pluszowego Misia, towarzyszyły wielu dzieciom naszego Zespołu Szkolno – Przedszkolnego. Święto to obchodzone jest corocznie w dniu 25 listopada. Ustanowiono je dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – czyli w 2002 roku.

Święto Misia cieszy się największą popularnością wszędzie tam, gdzie są dzieci, czyli w przedszkolach i szkołach. W tym czasie najmłodsi biorą udział w różnych konkursach, gdzie motywem przewodnim jest pluszowy niedźwiadek. Jest to też świetna okazja, by obdarować zabawką biedniejszych i potrzebujących.

W naszej szkole również świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. Były maskotki, przebrania i dużo przytulania…

W tym dniu wiele dzieci przyniosło do szkoły i przedszkola swoich milutkich przyjaciół. Posiadanie takiej zabawki uczy dzieci empatii i opiekuńczości. Miś pomaga najmłodszym przeżyć trudne momenty, np.  rozłąki z rodzicem,  jest też symbolem bezpieczeństwa. Dzieci podczas zajęć opowiadały o swoich pluszakach, przedstawiły je, porównywały wielkość, kształt. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

Agata Kijak

Kamila Gniatkowska-Szczerbak