Czas na zabawę andrzejkową!

Andrzejki, a w zasadzie wigilia św. Andrzeja, to czas poświęcony wróżbom. To właśnie w nocy z 29 na 30 listopada próbujemy przewidzieć swoją przyszłość. Pierwotnie święto było zarezerwowane jedynie dla niezamężnych kobiet.

Andrzejkowe obchody przez lata ewoluowały  – aktualnie goszczą głównie w szkołach, przedszkolach oraz specjalnie organizowanych imprezach.  Ponadto zmienił się także ich charakter. Dzisiaj traktowane są  jedynie jako dobra zabawa, w której wszyscy biorą udział, niezależnie od płci.

W naszym Zespole  podtrzymujemy tradycje związane z „Andrzejkami”.

29 listopada 2022r. w szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa połączona z wróżbami.

30 listopada dzieci przyszły do przedszkola przebrane w piękne stroje i przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Przedszkolaki chciały zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka.   Temu wydarzeniu towarzyszyło wiele cudownych niespodzianek. Dzieci poprzez wróżby miały okazję m.in. poznać imiona swoich nowych przyjaciół,  czy zawody, które wykonywać będą w przyszłości. Pobudziły także swoją kreatywność próbując rozwikłać co przedstawiały rozlane przez nich figurki woskowe. Wszystkie wróżby przeplatane były pląsami, tańcami przy muzyce oraz słodkim poczęstunkiem.

Sylwia Koza

Kamila Gniatkowska-Szczerbak