Projekty edukacyjne z wykorzystaniem książek zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

,,Książka i możność czytania – to jeden z największych cudów cywilizacji”.

/Maria Dąbrowska/

W dzisiejszej dobie cyfryzacji młodzi ludzie coraz mniej chętnie sięgają po papierową książkę. Dlaczego?  Czyżby to był przeżytek? Relikt przeszłości?

Dlatego nasza szkoła podejmuje szereg działań promujących i wspierających rozwój czytelnictwa  wśród dzieci i młodzieży…

W bibliotece szkolnej zorganizowano wystawę nowości zakupionych w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”. Przez cały listopad i grudzień wychowawcy, nauczyciele j. polskiego wraz z nauczycielami bibliotekarzami oraz sami uczniowie promowali zakupioną  w ramach programu literaturę i zachęcali do korzystania z niej.  Wszyscy uczniowie naszej szkoły mieli więc możliwość zapoznania się z nowościami  i wreszcie wybraniem sobie czegoś nowego do poczytania w ramach akcji „Wypożycz nową książkę na święta”.

Ponadto uczniowie klasy czwartej wraz z nauczycielem j. polskiego uczestniczyli w spotkaniu, którego celem było poznanie nowego księgozbioru, rozmowa o korzyściach płynących z czytania oraz zapoznanie uczniów z elektronicznym katalogiem nowego systemu bibliotecznego MOL NET + wdrażanym w naszej bibliotece.

Następnie uczniowie pracowali nad projektami edukacyjnymi z wykorzystaniem książek zakupionych w ramach programu.  Wszystkie prace to prawdziwe dzieła!

,,Pamiętaj: ,,Kto czyta- żyje wielokrotnie”.

/Józef Czechowicz/

Alicja Kamińska