Konkursy w edukacji wczesnoszkolnej

„Są tylko dwa niewyczerpane dziedzictwa, które musimy mieć nadzieję przekazać naszym dzieciom: korzenie i skrzydła.”

Konkursy,  w których z wielkim zaangażowaniem wzięli udział uczniowie edukacji wczesnoszkolnej, miały na celu rozwijanie aktywności twórczej i wyobraźni wśród dzieci, promowanie uzdolnień oraz pobudzanie u dzieci chęci do poznawania swoich umiejętności. Przyczyniły się do rozwoju ich zainteresowań i zaspokojenia potrzeby ekspresji oraz umożliwienia im osiągnięcia sukcesu.

31 marca 2023r odbyły się dwa konkursy. Julia Szymanek z klasy pierwszej zaprezentowała naszą szkołę  w XXXIV Regionalnych Spotkaniach Recytatorskich „WRAŻLIWOŚĆ NA SŁOWA” organizowanych przez Gminne Centrum Kultury i Sportu w Konopiskach. Julia dostała dyplom i nagrodę za udział. Była zadowolona i na koniec zabrała głos, pogratulowała wszystkim uczestnikom.

Kornelia Kuśmierska i Adam Głębocki z klasy pierwszej oraz Antoni Szyja z klasy drugiej wzięli udział w I Powiatowym Konkursie „Mistrz pięknego czytania” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 24 w Częstochowie. Konkurencja była ogromna, w konkursie wzięło udział 46 uczestników a klas 1-3. Chociaż nie zdobyli nagród, to godnie reprezentowali szkołę. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Adam.

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

Klasa pierwsza w składzie Kornelia Kuśmierska, Julia Szymanek, Amelia Kołaczyk, Adam Głębocki, Antoni Czubała i Franciszek Kuśmierz zaprezentowali się w XIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym organizowanym przez KRUS. Prace były ciekawe i samodzielnie wykonane na zajęciach po lekcjach, teraz  czekamy na wyniki.

Uczniowie klasy pierwszej oraz Anna Paleczna uczennica klasy trzeciej wzięli udział w  Międzypowiatowym Konkursie Plastycznym na Koszyczek Wielkanocny zorganizowanym przez Gminne Centrum Kultury i Sportu w Konopiskach. Na konkurs wpłynęły 133 prace. Nagrody nie było, ale satysfakcja z wykonanej pracy ogromna.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursów i zachęcamy do udziału w innych konkursach!

Marzena Zasuń