DZIEŃ ZIEMI w naszej szkole

,, Zainwestuj w naszą planetę ” – pod takim hasłem odbył się międzynarodowy, już 53 Dzień Ziemi. W Polsce obchodzimy to święto od 1990 roku. W naszej szkole rozpoczęliśmy obchody już 17 kwietnia, kiedy to na korytarzu pojawiła się gazetka z ekologicznymi ciekawostkami oraz informacjami jak dbać o Ziemię. Uczniowie mieli tydzień na zapoznanie się z nimi. 24 kwietnia odbył się ekologiczny turniej wiedzy o Ziemi…

Po dwóch przedstawicieli z klas 4-8 przystąpiło do rozwiązywania testu w którym znalazły się pytania na które odpowiedzi widniały na szkolnej gazetce. Po dogrywce konkurs został rozstrzygnięty i zwycięską drużyną okazała się para z klasy 8, na drugim miejscu znalazła się klasa 5 a na trzecim 4. Pani Dyrektor wręczyła zwycięskim drużynom dyplomy oraz upominki. Po konkursie wspólnie udaliśmy się przez szkołę i zasadziliśmy rododendrona, który będzie pięknie zdobić nasz dziedziniec oraz przypominać nam o Dniu Ziemi 2023.

Martyna Urbaniak