Projekt edukacyjny na lekcjach historii w klasie V

O tym, jak wiele korzyści niesie za sobą projekt edukacyjny nie trzeba chyba nikogo przekonywać. W naszej szkole projekty zarówno edukacyjne jak i społeczne są codziennością. Dzięki realizacji projektów nasi uczniowie integrują się, rozwijają i odkrywają swoje umiejętności i talenty, pomagają potrzebującym, zdobywają kompetencje, które mogą wykorzystać w dalszej edukacji. Projekty mają także jeszcze jedną, bardzo istotną cechę: koncentrują się wokół jednego zagadnienia, dziedziny, problemu, tym samym pozwalając poznać go bardziej dogłębnie.

Klasa V zmierzyła się z tematem „Średniowieczne miasto i wieś”.

Celem projektu było poszerzenie i usystematyzowanie wiedzy na temat średniowiecznego miasta i wsi oraz rozwijanie kompetencji niezbędnych do publicznych wystąpień, rozbudzania i rozwijanie zainteresowań historycznych, kształcenie umiejętności korzystania z różnych źródeł informacji, pracy w grupie oraz korzystania TIK.

Sybilla Hofman – Migdalska