Przedszkolaki zwiedzają Zoo w Opolu

29 maja dzieci z naszego przedszkola wraz z rodzicami zwiedzały Ogród Zoologiczny w Opolu. Pogoda dopisała, więc spacer w pięknych okolicznościach przyrody był bardzo przyjemny. Podczas spaceru dzieci miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki pochodzące z różnych kontynentów. Przemierzając alejki ogrodu zoologicznego można było napotkać lwa, tygrysa, wilka, goryla, żyrafy, hipopotamy i wiele innych. Podczas pobytu był również czas na odpoczynek i zjedzenie drugiego śniadania.

Wycieczka była ciekawą lekcją przyrody, wspaniałą przygodą dla naszych przedszkolaków, ale także okazją do utrwalania reguł kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych i przestrzegania poznanych w przedszkolu zasad bezpieczeństwa.

Po długim i wyczerpującym dniu, dzieci wróciły  bardzo zmęczone, ale wszystkie z uśmiechem na twarzy. Nasza wycieczka okazała się wspaniałym przeżyciem, zarówno dla dzieci, jak i rodziców.

Kamila Gniatkowska – Szczerbak